تمامی كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است
استان اصفهان

استان اصفهان یکی از استانهای ایران است . این استان با مساحتی حدود ۱۰۵٬۹۳۷ کیلومتر مربع بین ۳۰ درجه و ۴۳ دقیقه تا ۳۴ درجه و ۲۷ دقیقه عرض شمالی خط استوا و ۴۹ درجه و ۳۶ دقیقه تا ۵۵ درجه و ۳۱ دقیقه طول شرقی از نصف النهار گرینویچ قرار دارد . این استان که در مرکز ایران واقع شده ‌است و از شمال به استان‌های مرکزی ، قم و سمنان ؛ از جنوب به استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد ؛ از غرب به استان‌های لرستان ، خوزستان ، چهارمحال و بختیاری و از شرق به استان یزد محدود است . اصفهان قطب تولید آهن ، فولاد ، مصالح ساختمانی و پتروشیمی در ایران است .
10 درصد از بیابان‌های ایران در استان اصفهان است که بخش اعظم آن را شهرستان‌های خور و بیابانک ، اردستان ، نطنز ، آران و بیدگل ، کاشان و اصفهان شامل می‌شود . حدود ۳۴۰ هزار هکتار از جنگل‌های دست ‌کاشت ایران نیز در استان اصفهان و از این وسعت ۹۰ هزار هکتار در شهرستان اردستان قرار دارد .

مردم استان اصفهان به طور عمده از مردم فارس هستند . قومهای مختلف دیگری نیز در این استان ساکن هستند که به ترتیب جمعیت عبارتنداز : بختیاری‌ها ، لرها ، ترک‌ها ، ارمنی‌ها ، گرجی‌ها ، یهودی‌ها ، کولی‌ها و عرب‌ها .
بیشتر مردم این استان مسلمان هستند همچنین مسیحیان ، کلیمیان و زرتشتیان نیز اقلیتهای غالب توده مردمی استان اصفهان را تشکیل می‌دهند . تفکیک دین خانوارهای استان چنین است : ۴۵۵٩٢۵۶ کل خانواده استان اصفهان ، ۴۵۳۲۰۳۰ خانواده مسلمان ، ٩١٣٠ خانواده مسیحی ، ۹۵۱ خانواده کلیمی ، ۴۴۵ خانواده زرتشتی ، ۷۰۵۰ خانواده متدین به سایر دینها در استان زندگی می‌کنند .

استان اصفهان یکی از بزرگ‌ترین مراکز تولید انواع مختلف صنایع دستی ایران بشمار می‌رود . این استان از دیرباز گهواره هنرهای زیبا و صنایع دستی بوده ‌است . تزئینات آجری ، کاشی کاری ، گچ بری و انواع خط در آثار تاریخی اصفهان ، از قرن‌ها پیش تا دوره معاصر ، بر اطراف و جوانب مناره‌ها و داخل و خارج مساجد ، قصرها و هنرهای زری دوزی و قلم کاری ، ترمه و نقره کاری و زرنگاری و رونویسی انواع کتاب ، قرآن و قطعات نگارگری و نقاشی جملگی به مرکزیت هنری اصفهان گواهی می‌دهند .
سیم کشی ، زرکشی ، زربافی ، گلابتون دوزی ، منبت گلپایگان ، پولک دوزی ، زنجیره بافی ، قالی بافی و نساجی از صنایع دستی رایج اصفهان است . این صنایع در عهد شاهان صفوی رونق فراوان داشت . در دوران قاجاریه ، بازار صنایع دستی در اصفهان از رونق افتاد . ولی بعد از انقلاب مشروطه باز توسعه یافت . به طور کلی طرح و نقش عموم دست ساخته‌های اصفهان اعم از فرش و قلمکار و ظروف قلم زنی و کاشی ، دوختنی‌های روی پارچه تحت تأثیر طرحهای تزئینی دوران صفویه قرار دارد و طراحان اصفهان ، به نسبت قدرت درک و مهارت خود از آثار قدیمی برمی‌گیرند و با خلاقیت خود ، آنها را زیباتر می‌سازند .

موزه ها

موزه هنرهای معاصر ، اصفهان
موزه هنرهای تزیینی ، اصفهان
موزه صنایع دستی و هنرهای سنتی ، اصفهان
کاخ موزه چهل ستون ، اصفهان
موزه کلیسای وانک ، اصفهان
موزه تاریخ طبیعی ، اصفهان
موزه علوم و فنون آموزش پرورش ، اصفهان
موزه آب ، اصفهان
موزه شهدا ، اصفهان
گنجینه سنگ نوشته‌ها ، تخت فولاد
باغ موزه پروانه‌ها

جاذبه های گردشگری استان اصفهان   
\"$row_bastan[2]\"

$row_bastan[2]

\"بزرگ
"; } ?>
تا  
E-nmad