تمامی كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است
معرفی کشور مجارستان
 معرفی کشور مجارستان

مجارستان (به مجاری : Magyarország) کشوری است در اروپای مرکزی . پایتخت آن بوداپست است . مساحت آن ۹۳۰۳۰ کیلومتر مربع است . تاريخ مهاجرت قوم مجار به جلگه دانوب دقيقاً معلوم نيست . اين قوم به ‌صورت قبايلی به‌تدريج از آسيا و نواحی غربی سيبری به اين سرزمين آمده و پس از زد و خوردهای فراوان با ديگر قبايل برای تصاحب اراضی پر برکت سرانجام در جلگه دانوب بين نژادهای ژرمن و اسلاو حائل گرديده‌اند .
اين تاريخ را حدود سال ۸۹۶م. می‌دانند ، يعنی زمانی‌‌ که قبايل مجار به رهبری پرنس آرناپه ساکن حوزه کارپات (سرزمينی که از لحاظ آب و مراتع غنی بوده) را تماماً و يا به‌طور وسيعی تصرف کردند و امروز به ‌نام «مجارستان» و «ترانسيلوانيا» خوانده می‌شود . حوزه کارپات که از لحاظ جغرافيايی در مرکز اروپا واقع شده از دوران ماقبل تاريخ توسط بشر اوليه اشغال شده بود . مردم دوران اوليه عصر آهن و به ‌دنبال آن سلتها به ‌نوبت در شروع دورهٔ حاضر توسط رومی‌ها شکست خوردند .
ايالات رومی پانونيا و داسيا که در زمان حکومت تيبريوس و تراجان به‌ تصرف درآمده بودند ، در برگيرنده قسمتی از آنچه مجارستان می‌شد بودند . پس از چهار قرن فرمانروايی رومی‌ها به ‌واسطه مهاجرت عظيمی منقرض گرديد . هونها به رهبری پادشاه معروف خود آتيلا که آلمانی‌ الاصل بود ، آستروگوتها ژپيدها و لونگوبارها و به ‌دنبال آن‌ها آوارها که از نژاد هون‌ها بودند برای زمان کوتاهی در اين مکان سکنی گزيدند .
با انقراض امپراتوری آوار به‌ دست شارل ماگن ، تنها گروه‌های کوچکی از آوارها در درهٔ رود دانوب باقی ماندند . وضعيت اجتماعی و اقتصادی اين مردمان تقريباً هم ‌سطح مجاری‌های غالب بود و به ‌همين علت باعث همزيستی و بعدها جذب شدن آن‌ها توسط مردم مجار می‌گرديد . در قرن دهم هفت قبيله فاتح مجار که با هم متحد بودند تحت رهبری پرنس آرپاد مؤسس اولين سلسله مجار قرار داشتند و قدرت را به فرزندش کيزاسپرو سپردند .
در سال ۹۷۲ گيزا به ‌عنوان يکی از سران قبايل مجار به رياست اتحاديه‌ای که از اين قبايل به‌ وجود آمده بود انتخاب شد و به اتفاق همسرش سارولت به آئين مسيحيت گرويد و پس از وی فرزندش استوان اول که در تاريخ مجارستان نسبت به سن استفان (استفان مقدس) (۱۰۳۸ -۹۹۷) شهرت دارد در سال ۱۰۰۰م. به ‌عنوان نخستين پادشاه مجارستان تاج‌گذاری کرد .
وی که در کودکی غسل تعميد داده شده بود بعد از تحکيم حکومت خود به‌ عنوان اولين پادشاه مجارستان مسئله مسيحی کردن مجارها را رسميت بخشيد و به تأسيس صومعه و بنا‌ نهادن کليسا اقدام کرد . سن استفان برای استقرار نظام پادشاهی و پی‌ريزی يک نظم اجتماعی پايدار کوشش‌های فراوانی نمود و مردم را مجبور کرد از آیين جاهلانه قديمی به ‌سمت مسيحيت بگروند .
در اواخر قرن ۱۱ کليسا استفان اول را به ‌خاطر خدمات وی به مقدس ملقب نمود . وی دو مجموعه عقايد برای اداره امور کشور تنظيم کرد . وی پادشاهی جنگجو بود . در جنگی که با «کنراد» امپراتور ژرمن نمود وی را شکست داد و تا حوالی وين پيشروی کرد ، و به ‌علت ثروت سرشار حاصل از جنگ دانوب ، خطر همسايگان اعم از امپراطوری ژرمن و بيزانس وجود داشت .
مجارها نخست با بيزانس از در دوستی درآمدند و پس از شکست ژرمن‌ها در سال ۱۱۰۸ که با غلبه بر سپاهيان هانری پنجم در پوترن به ‌دست آمد از جانب ژرمن‌ها آسوده‌خاطر گشتند . در سال ۱۱۸۱ با استقرار بلغارها و تشکيل دولت بلغار مرز مشترک مجارستان و بيزانس از بين رفت و خطر دوم که متوجه مجارها بود منتفی گشت . در قرن ۱۲ قدرت حکومت مرکزی رو به زوال نهاد و با رشد فئوداليسم قدرت سيستم ملوک‌الطوايفی افزايش يافت .
از زمان مرگ استفان اول يک دوره ناامنی شروع شد که طی آن شورش نجيب‌زادگان پيرو مذهب قديمی پاگان ، اصلاحات اجتماعی و مذهبی پادشاه را به مخاطره انداخت . در هر حال اين شورش فرونشانده شد و حملات آلمان‌ها از غرب و کومان‌ها از شرق سرکوب گرديد . طی قرون ۱۱ و ۱۲ پادشاهان سلسله «آرپاد» مجارستان را يک‌ پارچه نگه داشته و در مقابل سياست‌های توسعه‌طلبانه امپراتوری مقدس روم ، قسطنطنيه و پاپ در رم مبارزه نمودند .
سرانجام پيشرفت نسبتاً صلح‌آميز مجارها در قرون وسطی با حمله مغول‌ها به رهبری پاتوخان در سال‌ها (۴۴ - ۱۲۴۱) دچار وقفه شد و ارتش مجارستان شاه بلدی چهارم به ‌سختی توسط مغول‌ها تار و مار شد . اوج شکوه و عظمت هنگری در قرون وسطی روزگار سلطنت لوئی اول (بزرگ) (۸۲ - ۱۳۴۲) بود ؛ زيرا نفوذش تا دريای بالتيک ، دريای سياه ، دريای مديترانه می‌رسيد .
جنگ با ترک‌ها در سال ۱۳۸۹ صورت گرفت و ترک‌ها تا دريای بالکان پيش رفتند و مدت‌های دراز هنگری در چنگال ترکان عثمانی و قسمتی از خاک مجارستان زير فرمان جابرانه خانواده‌ها هابسبورگ اطريش گرفتار بود . اين سياست حفظ قدرت مرکزی توسط «ماتيوس هون‌يادی» (۱۴۹۰ - ۱۴۵۸) که از پادشاهان بسيار محبوب و موفق بود دنبال گرديد .
با مهار کردن قدرت بارون‌ها و تشکيل يک ارتش قوی اجير شده ، وی امنيت و آسايش برای مردم شهر و روستا را به ارمغان آورد ، در حالی ‌که سياست خارجی توسعه‌طلبانه وی موجب هراس بود مع‌هذا دربار با شکوه و کتابخانه عظيم گرونسيانا برای وی در سرتاسر اروپا شهرت آفريد . جانشينان شاه ماتيوس در هر حال قادر نبودند که با قدرت رو به افزايش بارون‌ها مقابله کنند .
افزايش فشار روستایيان موجب گرديد که تخم نارضايتی در ميان آنان کاشته شود ؛ به ‌طوری ‌که در سال ۱۵۱۴ منجر به جنگ دهقانی بزرگی به رهبری گيورگ دوژا از اهالی ترانسيلوانيا گرديد . به ‌هرحال ارتش دهقانی با نبردهای خونينی از هم پاشيد و شکست آن منجر به کيفر خونينی برای دهقانان گرديد . در اين شرايط تهديد ترک‌ها برای اشغال کشوری که به‌ دليل اختلافات داخلی از هم پاشيده شده بود يک خطر جدی به ‌شمار می‌آمد . در سال ۱۵۲۶ ارتش بزرگ سلطان سليمان دوم قوای شاه جوان لوتيز دوم را در «نبرد موهاچ» نابود کرد .

مجارستان در یک نگاه

زبان :

-

دين :

-

تعداد توریست :

-

رشد جمعيت :

-

پایتخت :

بوداپست

حکومت :

-

تعطیل ملی :

-

احزاب سیاسی :

-
معرفی اجمالی
ساختار دولتی

واحد پول :

-

شرکاء تجاری :

-

کشاورزی :

-

صنعت :

-

رشد اقتصادی :

-

خط تلفن :

-

همراه :

-

کاربر اینترنت :

-

شناسه اینترنت :

-

سایت :

-
ساختار اقتصادی
ساختار ارتباطات

مساحت :

-

آب و هوا :

-

همسایه ها :

-

منابع طبیعی :

-

اختلاف ساعت :

-

خطوط نفت :

-

زمینی :

-

راه آهن :

-

آبی :

-

فرودگاه :

-
ساختار جغرافیایی
ساختار حمل و نقل
جاذبه هاي گردشگری مجارستان
Hungary Pécs Kossuth-tér

Hungary Pécs Kossuth-tér

بزرگ نمایی Hungary Pécs Kossuth-tér
Sümeg Castle

Sümeg Castle

بزرگ نمایی Sümeg Castle
Szeged

Szeged

بزرگ نمایی Szeged
MTA building

MTA building

بزرگ نمایی MTA building
Buda Castle

Buda Castle

بزرگ نمایی Buda Castle
Funeral hall

Funeral hall

بزرگ نمایی Funeral hall
تا  
E-nmad