تمامی كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است
معرفی کشور قرقيزستان
 معرفی کشور قرقيزستان

جمهوری قفرقیزفستان معروف به قرقیزستان (به قرقیزی: Киргизиف, Кыргызفтан — قیرغیزيا ، قیرغیزستان) کشوری است در آسیای مرکزی . پایتخت آن بیشکک است . واژهٔ قرقیزستان از دو بخش "قرقیز" و "استان" تشکیل شده ‌است ، که به معنای "ایستگاه و سرزمین قرقیزها" است .
جغرافیا
جمهوری قرقیزستان با ۱۹۸۵۰۰ کیلومتر مربع مساحت در قسمت شمال شرقی آسیای مرکزی واقع شده ‌است . این کشور در شرق و جنوب شرقی با چین ، در شمال با قزاقستان و در جنوب با تاجیکستان و از غرب با جمهوری ازبکستان همسایه و هم مرز است .
قرقیزستان با چین ، تاجیکستان ، ازبکستان و قزاقستان همسایه ‌است . قرقیزستان ۱۹۸، ۵۰۰ کیلومتر مربع مساحت و ۵، ۱۴۶، ۰۰۰ تن جمعیت دارد .
جمعیت این کشور ۵ میلیون و پایتخت آن شهر بیشکک است که جمعیت پایتخت ۲/۱ میلیون نفر می‌باشد .
این کشور دارای آب و هوای معتدل کوهستانی ، بهار و تابستان معتدل و زمستانی سرد است .
تاریخ
در اوایل سدهٔ ۱۹ میلادی ، قرقیزستان تحت حکومت خانات خوقند در آمد . در سال ۱۸۷۶ قرقیزستان به امپراتوری روسیه ضمیمه شد .
پس از انقلاب اکتبر ، در سال ۱۹۲۶، جمهوری سوسیالیستی قرقیزستان ، به عنوان بخشی از اتحاد جماهیر شوروی ، تشکیل شد . پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی ، در سال ۱۹۹۱، قرقیزستان به استقلال دست یافت .
سیاست
تا پیروزی کمونیست‌ها در شوروی پیشین ، قرقیزستان بخشی از ترکستان روسیه بود . سپس در سال ۱۹۲۶ میلادی ، یکی از جمهوری‌های اتحاد جماهیر شوروی شد . قرقیزستان پس از فروپاشی شوروی در سال ۱۹۹۱، مستقل شد و عسگر آقایف ، رهبر حزب کمونیست قرقیزستان ، به ریاست جمهوری این کشور رسید ، آقایف از آغاز استقلال این کشور تا سال ۲۰۰۵ میلادی قدرت را بدست داشت و می‌خواست تا پایان عمر در مقام ریاست جمهوری باشد . از این رو ، مردم پایتخت شورش کردند و به کاخ ریاست جمهوری و مجلس هجوم آوردند .
به این ترتیب ، عسگر آقایف به روسیه پناهنده شد و قربان بیگ باقی‌یف به جای او به ریاست جمهوری رسید . ۵ سال بعد در سال ۲۰۱۰ میلادی مردم قرقیزستان در اعتراض به فساد مالی و گرانی قیمت برق به خیابان‌ها ریختند و دولت قربان بیگ باقی‌یف را سرنگون کردند . سپس رهبر مخالفان رزا آتونبایوا یک دولت موقت در پایتخت تشکیل داد و خواستار استعفای قربان بیگ باقی‌یف شد .
تقسیمات کشوری
قرقیزستان دارای ۷ استان است این کشور شامل ۷ استان (ولایت) بنامهای چوی ، ایسیق کول ، نارین ، تراز ، باتکن ، اوش و جلال آباد است . زبان اصلی مردم روسی و قرقیزی ، مذهب آنان اسلام ، ۷۵ درصد مردم مسلمان و ۲۰ درصد آنان مسیحی و ۵ درصد آنان پیرو سایر ادیان می‌باشند .
مردم
۶۴٫۹ ٪ قرقیز ، ۱۲٫۵ ٪ روس و ۱۳٫۸ ٪ ازبک هستند . اقلیتهای کوچک دیگری نیز از قبیل ۲.۸ درصد اوکراینی ، ۲ % تاتار ، ۱.۱ % آلمانی و جمعیت کوچکی از قزاق‌ها ، آذربایجانی‌ها ، تاجیکها و اویغورها هم در این کشور زندگی می‌کنند . بنابر آمار سال ۱۹۹۹ درصد جمعیت ازبکها از جمعیت روسها فزونی یافته ‌است و ازبکها ۱۳.۸ % و روسها ۱۲.۵ % جمعیت کل قرقیزستان را در آن سال تشکیل می‌دادند .
دین
اکثریت جمعیت قرقیزستان را مسلمانان تشکیل می دهند . در این کشور ترکان به طور سنتی مسلمان هستند و اقلیت روس دارای دین مسیحی هستند  :
 1. مسلمان (عمدتاً سنی) : 80 %
2. مسیحی : 17 %
3. بقیه : 3 %.
بیش از ۸۰ ملیت و قوم در قرقیزستان ساکنند . قرقیزها مخلوطی از نژادهای ترک و مغول بوده و احتمال می‌رود که مسکن اولیه آنای سیبری جنوبی باشد . آنان قرابت نژادی نزدیک با قزاقهای قزاقستان دارند و سابقاً که قزاقها را قرقیز می‌خواندند به ایشان قراقریز می‌گفتند .
فرهنگ
زبان قرقیزی : زبان قرقیزی شاخه‌ای از زبانهای ترکی- شرقی مرکزی است . این زبان دارای سه گویش شمالی ، شرقی و جنوب غربی است . زبان ادبی جدید قرقیزی که در دوران حکومت شوروی توسعه یافته ترکیبی از ویژگیهای تمام گویشهای قرقیزی است . واژگان زبان قرقیزی دارای ریشه ترکی ومغولی بوده و همچنین تعدادی از لغات فارسی ، عربی و روسی در این زبان وجود دارد . خط رایج سیریلی است که از سال ۱۹۴۰ م. جایگزین خط لاتین گردیده ، قبل از آن تا سال ۱۹۲۸ خط عربی به کار می‌رفت و از سال ۱۹۲۸ تا ۱۹۴۰ خط لاتین به عنوان واسط میان عربی و سیریلی رایج شد .
درصد باسوادی در قرقیزستان ۹۸.۷ درصد است .

قرقيزستان در یک نگاه

زبان :

-

دين :

-

تعداد توریست :

-

رشد جمعيت :

-

پایتخت :

بیشکک

حکومت :

-

تعطیل ملی :

-

احزاب سیاسی :

-
معرفی اجمالی
ساختار دولتی

واحد پول :

-

شرکاء تجاری :

-

کشاورزی :

-

صنعت :

-

رشد اقتصادی :

-

خط تلفن :

-

همراه :

-

کاربر اینترنت :

-

شناسه اینترنت :

-

سایت :

-
ساختار اقتصادی
ساختار ارتباطات

مساحت :

-

آب و هوا :

-

همسایه ها :

-

منابع طبیعی :

-

اختلاف ساعت :

-

خطوط نفت :

-

زمینی :

-

راه آهن :

-

آبی :

-

فرودگاه :

-
ساختار جغرافیایی
ساختار حمل و نقل
جاذبه هاي گردشگری قرقيزستان
Turkish mosque

Turkish mosque

بزرگ نمایی Turkish mosque
Holy Trinity Cathedral

Holy Trinity Cathedral

بزرگ نمایی Holy Trinity Cathedral
the Dungan Mosque

the Dungan Mosque

بزرگ نمایی the Dungan Mosque
12th century mausoleum

12th century mausoleum

بزرگ نمایی 12th century mausoleum
National Historical Museum

National Historical Museum

بزرگ نمایی National Historical Museum
تا  
E-nmad