تمامی كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است
معرفی کشور قطر
 معرفی کشور قطر

قَطَر کشوری در جنوب غربی قارهٔ آسیا و در شرق شبه‌جزیره عربستان ، در خاورمیانه و در بخش جنوبی خلیج فارس واقع شده ‌است . قَطَر خود شبه‌جزیره‌ای کوچک‌تر واقع در شبه جزیرهٔ عربستان است که خلیج فارس آن را از غرب و شمال و شرق در بر گرفته ‌است . پایتخت آن ، دوحه است . قطر مرز مشترک زمینی با عربستان سعودی ، و مرز دریایی با کشورهای بحرین و امارات متحده عربی دارد .
زبان رسمی این کشور عربی ، دین رسمی آن اسلام ، واحد پول آن ریال و مساحت آن ۴۹۳، ۱۱ کیلومتر مربع است .
جمعیت قطر ۱٬۸۵۳٬۵۶۳ نفر است . کمتر از یک ‌سوم جمعیت قطر را قطری‌های اصیل تشکیل می‌دهند .

تاریخ
از سال ۱۸۷۱ تا ۱۹۱۳ قطر در تصرّف ترک‌های عثمانی بود . پیش از آن به نوشته دانشنامه بریتانیکا «قطر برای سال‌های طولانی تحت حاکمیت حکومت ایران بوده و هر سال سه هزار روپیه برای حق ماهیگیری و صید مروارید ، مالیات پرداخت می‌کرده ‌است» . در ۲۹ ژوئیه ۱۹۱۳ قراردادی بین دولت بریتانیا و دولت عثمانی به امضاء رسید که به موجب یکی از بندهای آن دولت عثمانی از حاکمیت بر قطر صرف نظر کرد . با خروج نیروهای عثمانی دولت بریتانیا حکومت «شیخ عبدالله بن جامع» حاکم قطر را به رسمیت شناخت و در سال ۱۹۱۶ قراردادی همچون دیگر قراردادهای خود با شیوخ امارات خلیج پارس با این شیخ به امضاء رساند . از این تاریخ ، قطر تا زمان استقلال در سال ۱۹۷۱ ، تحت‌الحمایهٔ انگلستان گردید . در ۱۹۳۵ طایفه‌ای از اعراب بنی یاس مقیم ابوظبی به علت نارضایتی از «شیخ خلیفه شخبوط» حاکم ابوظبی به جنوب کوچیده و در منتهی‌الیه کرانه باختری ابوظبی یعنی خورالعدید اقامت گزیدند . این مسأله سرآغاز اختلاف جدی میان ابوظبی و قطر شد .
قطر یکی از چندین امیرنشین نوبنیاد واقع در شبه‌جزیره عربستان است . منطقه قطر از دیرباز بخشی از منطقه تحت فرمان رویدر بوده‌ است . (بویژه در زمان ساسانیان) . در بسیاری از دوره‌های باستانی همه کرانه جنوبی خلیج فارس بخشی از رویدر بوده و توسط ساتراپ‌های رویدری اداره می‌شد . در تاریخ معاصر قطر توسط ترکان عثمانی ، انگلیسی‌ها و بحرین اداره شده و در ۳ سپتامبر ۱۹۷۱ به استقلال رسید . در آن دوره بسیاری از امیرنشین‌های منطقه جذب عربستان سعودی یا امارات متحده عربی شدند ولی قطر از این روند جدا ماند .

اقتصاد
منبع در آمد ارزی کشور ، صادرات نفت و گاز می‌باشد . قطر سومین کشور دارنده ذخایر گاز پس از روسیه و ایران است . اقتصاد قطر یک اقتصاد کاملاً وابسته به نفت محسوب می‌شود اگر چه این کشور درآمدهای دیگر نظیر گردشگری دارد . و ذخیرهٔ گازی‌اش ، برای ۲۰۰ سال آینده کافی تخمین زده شده ‌است . قطر به علت پیش دستی در بهره برداری از منطقه گازی پارس جنوبی ، توانسته ‌است بیش از ایران از این میدان گازی مشترک ، گاز طبیعی استخراج کند و به رشد سریع اقتصادی دست یابد . در حالی که این کشور رشد نزدیک به ۲۰% را تجربه می‌کند . همچنین برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ فرصتی طلایی برای اقتصاد این کشور خواهد بود . قطر عضو سازمان کشورهای صادر کننده نفت ، اوپک است .

جغرافیا
شبه جزیره قطر از شمال شرق عربستان به داخل خلیج فارس گسترده شده ‌است . خاک این کشور ، مسطح بوده ، و از یک صحرای خشک تشکیل گردیده ‌است . شهرهای قطر عبارت‌اند از وکره ، خور ، دخان ، زباره ، شمال ، مسیعید ، رأس لفان . شهر جدیدی به نام لوسیل و شهرکی جزیره‌ای به نام مروارید قطر نیز در این کشور در دست ساخت است .

آب و هوا
آب و هوای قطر آب و هوایی کویری است در این کشور زمستان هوایی خنک دارد . در زمستان در اثر تودهٔ هوایی سودانی باران‌های سیل آسایی در این کشور می‌بارد که خسارت به بار می‌آورد . ولی تابستان هوایی شرجی و گرم دارد .

جاذبه‌های گردشگری
ورزش‌های آبی در قطر طرفدار دارد . شهر الخبر دارای موزه‌های گوناگون است که در ۵۰ کیلومتری شمال دوحه ۵۰ است . مسجدهای قدیمی شهر الواکرا در ۲۰ کیلومتری جنوب دوحه قرار دارند . در ام سلال محمد واقع در ۱۵ کیلومتری شمال دوحه یک مسجد و دژ قدیمی قرار دارد . این کشور طی برگزاری جلسه کمیته اجرایی فیفا در تاریخ ۲ دسامبر ۲۰۱۰ به عنوان اولین کشور در منطقه خاورمیانه به میزبانی جام جهانی فوتبال سال ۲۰۲۲ انتخاب شد .

قطر در یک نگاه

زبان :

-

دين :

-

تعداد توریست :

-

رشد جمعيت :

-

پایتخت :

دوحه

حکومت :

-

تعطیل ملی :

-

احزاب سیاسی :

-
معرفی اجمالی
ساختار دولتی

واحد پول :

-

شرکاء تجاری :

-

کشاورزی :

-

صنعت :

-

رشد اقتصادی :

-

خط تلفن :

-

همراه :

-

کاربر اینترنت :

-

شناسه اینترنت :

-

سایت :

-
ساختار اقتصادی
ساختار ارتباطات

مساحت :

-

آب و هوا :

-

همسایه ها :

-

منابع طبیعی :

-

اختلاف ساعت :

-

خطوط نفت :

-

زمینی :

-

راه آهن :

-

آبی :

-

فرودگاه :

-
ساختار جغرافیایی
ساختار حمل و نقل
جاذبه هاي گردشگری قطر
Doha City Centre

Doha City Centre

بزرگ نمایی Doha City Centre
Umm Salal Muhammed Fort

Umm Salal Muhammed Fort

بزرگ نمایی Umm Salal Muhammed Fort
Zubara Fort

Zubara Fort

بزرگ نمایی Zubara Fort
تا  
E-nmad