تمامی كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است
معرفی کشور سوریه
 معرفی کشور سوریه

جمهوری عربی سوریه
کشوری در جنوب غرب آسیا و بر سواحل شرقی دریای مدیترانه است . این کشور از شمال با ترکیه ، از شرق با عراق ، از غرب با لبنان و دریای مدیترانه و از جنوب با اردن و اسرائیل همسایه است . سوریه بین عرض ۳۲ و ۳۷ درجه شمالی و طول ۳۵ و ۴۲ درجه شرقی قرار دارد که این امر در طول تاریخ ، جایگاهی استراتژیک به این کشور بخشیده است زیرا باعث قرار گرفتن آن در نقطه اتصال سه قاره آسیا ، اروپا و آفریقا گردیده و سوریه را در میان اروپای صنعتی و خاورمیانه نفت خیز قرار داده است .
حدود ۷۴٪ جمعیت سوریه را مسلمانان سنی ، ۱۳٪ علوی ، شیعه دوازده ‌امامی و اسماعیلی ، ۱۰٪ مسیحی و ۳٪ دروزی تشکیل می‌دهند . اعراب حدود ۹۰٪ جمعیت سوریه شامل یک میلیون آوارهٔ عراقی و پانصد هزار فلسطینی و کردها ۹٪ جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند . ارمنی‌ها ، ترک‌ها ، چرکس‌ها و یهودیان اقلیت‌های دیگر ساکن این کشورند . بیشتر افسران عالی‌ رتبهٔ نظامی و امنیتی سوریه از هم‌کیشان خانوادهٔ اسد یعنی علویان ، که از نظر عامهٔ مسلمانان مرتد محسوب می‌شوند ، هستند اما سنی‌ها در کمیتهٔ مرکزی حزب بعث ، حزب حاکم و تنها حزب قانونی کشور اکثریت دارند . این کشور از سال ۱۹۶۳ تحت قانون شرایط اضطراری اداره می‌شود که بسیاری آزادی‌های سیاسی و مدنی را به حالت تعلیق در آورده ‌است .
تئاتر رومی در بصری
سوریه کنونی که در گذشته همراه با کشورهای اردن ، لبنان ، فلسطین ، بخشی از سرزمین شام محسوب می‌شد ، سابقه‌ای بس دراز در تاریخ دارد که مورخان ، این قدمت را به حدود پنج هزار سال پیش می‌رسانند . از آنجا که این سرزمین در طول مدت یاد شده ، از فرهنگ و تمدن درخشانی برخوردار بوده ، آثار و نشانه‌هایی از این تمدن بر جای گذاشته ‌است .
قبل از تسلط مسلمانان بر این کشور ، اقوام مختلفی از جمله : اقوام سامی ، اموری ، آرامی ، مصری ، آشوری ، بابلی ، یونانی ، رومی و ایرانی که هر از چند گاهی این کشور را سکونت گاه خویش نموده و یا آن را در معرض تاخت و تاز قرار داده‌اند ، نشانه‌هایی از تمدن خاص خویش را برای اعصار بعدی به یادگار گذاشته‌اند . با تصرف شام در سال سیزده یا شانزده هجری به وسیله سپاه اسلام ، فرهنگ این دین جدید بر تمدن‌های چندین سده اقوام مذکور غلبه یافت .
در قرنهای پنجم و ششم هجری که با جنگهای صلیبی بود ، حکام بسیار مقتدر و دینداری در این کشور بر تخت سلطنت نشسته و پرچم جهاد علیه صلیبی‌ها و رومیان را برافراشتند . کسانی چون نورالدین محمود زنگی شهید ، سلطان صلاح الدین ایوبی ، ملک عادل ایوبی ، ملک ظاهر بیبرس البندقداری ، سیف الدوله حمدانی و ... که نه تنها امور جنگی و نظامی را در راس اقدامات خود قرار داده و به ایجاد پایگاههای نظامی ، ساخت قلعه‌ها ، حفر خندق‌ها و ... پرداختند که امروزه وجود صدها اثر تاریخی از آن دوران بیانگر این مدعاست . در قرون بعدی ، ممالیک و سرانجام ترکان عثمانی پس از استیلا بر این سرزمین ، سیاست پیشگامان خود را تداوم بخشیده و ضمن حفاظت و بازسازی آن آثار اسلامی ، به احداث بناهای دیگری نیز پرداختند .

سوریه در یک نگاه

زبان :

عربي

دين :

مسلمان

تعداد توریست :

-

رشد جمعيت :

2.3%

پایتخت :

دمشق

حکومت :

جمهوري زير نظر يك حاكم

تعطیل ملی :

17 آوريل

احزاب سیاسی :

7
معرفی اجمالی
ساختار دولتی

واحد پول :

پوند سوريه

شرکاء تجاری :

-

کشاورزی :

گندم ، جو ، نخ ، عدس ، نخود ، زيتون ، شير

صنعت :

نفت ، پارچه ، صنايع غذايي ، تنباكو ،

رشد اقتصادی :

4.5%

خط تلفن :

2.66 ميليون

همراه :

2.345 ميليون

کاربر اینترنت :

800,000

شناسه اینترنت :

.sy

سایت :

64
ساختار اقتصادی
ساختار ارتباطات

مساحت :

185,180 كيلو متر

آب و هوا :

گرم و خشك در تابستان و ملايم و باراني در زمستان

همسایه ها :

-

منابع طبیعی :

نفت ، اسفالت ، سنگ آهن ، سنگ مرمر ، سنگ گچ

اختلاف ساعت :

+2

خطوط نفت :

-

زمینی :

-

راه آهن :

2,711 كيلو متر

آبی :

900 كيلو متر

فرودگاه :

92
ساختار جغرافیایی
ساختار حمل و نقل
جاذبه هاي گردشگری سوریه
medieval castle

medieval castle

بزرگ نمایی medieval castle
St. Simeon Basilica

St. Simeon Basilica

بزرگ نمایی St. Simeon Basilica
Qalaat al-Mudiq castle

Qalaat al-Mudiq castle

بزرگ نمایی Qalaat al-Mudiq castle
Crusader castle

Crusader castle

بزرگ نمایی Crusader castle
Hama

Hama

بزرگ نمایی Hama
Byzantine church

Byzantine church

بزرگ نمایی Byzantine church
the Omayyad Mosque

the Omayyad Mosque

بزرگ نمایی the Omayyad Mosque
Statue of Saladin

Statue of Saladin

بزرگ نمایی Statue of Saladin
Qalaat Jaber

Qalaat Jaber

بزرگ نمایی Qalaat Jaber
The Crac Des Chevaliers

The Crac Des Chevaliers

بزرگ نمایی The Crac Des Chevaliers
تا  
E-nmad